Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Služby Zabezpečení a správa IT Bezpečná pošta

Bezpečná pošta

Produkt Bezpečná pošta chrání vaši firmu před virovým napadením šířeným elektronickou poštou („antivir”) a před sice méně nebezpečným, ale o to více otravným jevem tzv. nevyžádané pošty nazývané spam (tedy „antispam”). Veškerá příchozí pošta je kontrolována na výskyt virů a testována, zda nepatří do kategorie spamu.

Produkt je založen na volně dostupném OpenSource software Qmail a je určen pro zákazníky, kteří chtějí vlastní doménu elektronické pošty s vlastním mail serverem využívajícím protokoly SMTP a POP3 nebo IMAP, obě i v zabezpečené variantě s podporou SSL a TLS. Mail server má všechny funkce moderního poštovního serveru včetně webového rozhraní.

Antivir ClamAV, který provádí antivirovou kontrolu příchozí pošty, je pružně nastavitelný a umožňuje automatickou a bezproblémovou aktualizaci pro hledání a odstraňování nově vytvořených virů a trojských koní.

Filtr nevyžádané pošty SpamAssassin umožňuje podezřelou poštu zcela vyřadit nebo jen uložit do zvláštní schránky k posouzení – to je zvláště důležité v počátečním procesu učení a nastavování ochranných mechanismů, aby se vyloučila nechtěná ztráta.

Akce dokumentů
google-site-verification: google6ab3a2cb256faf92.html