Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Řešení Platební systémy Platební server

Platební server - koncentrátor

Platební server byl vytvořen v rámci projektu i2shop pro společnost Bull. První verze systému vznikla v roce 2002 přímo na základě požadavků koncového zákazníka, kterým byla společnost Globus. Během čtyř měsíců byl společnostmi Bull, IMA a SoftDeC vyvinut systém, který byl ještě před koncem roku 2002 nasazen v rámci České republiky ve všech supermarketech Globus.  

Společnost SoftDeC realizovala komunikační platební server - koncentrátor, jehož úkolem bylo zabezpečit komunikaci s platebními terminály na jedné straně a komunikaci s autorizačním centrem společnosti MUZO na druhé straně.

V období 2003 - 2006 vzniklo několik dalších verzí, nejvýznamnější změny byly:

  • Rozšíření na platební karty s čipem,
  • rozšíření o nové komunikační protokoly,
  • rozšíření modularity systému.

Nová funkcionalita umožnila propojení systému i2shop se systémy třetích stran. Toho bylo úspěšně využito při instalaci systému v hotelu Hilton v Praze, kde se podařilo systém i2shop připojit na hotelový systém FIDELIO, aniž by bylo potřeba do systému FIDELIO provádět jakékoliv zásahy.

Funkcionalita systému i2shop a zkušenosti s jeho nasazením jsou vysvětleny v popisu, který je stažen z veřejných stránek společnosti BULL (zde).

Akce dokumentů
google-site-verification: google6ab3a2cb256faf92.html